Luxus, který se vyplatí

 

Jak se vyznat v materiálech povlečení a proč zvolit povlečení a materiály pro děti i dospělé právě od nás? A proč jsme se rozhodli pro luxusní egyptský bavlněný, nebo chcete-li Prémium satén? A co to vlastně je? Pojďme se na to podívat step by step.

Když se řekne bavlna - trocha nudné teorie na začátek

Bavlna je materiál, který všichni známe a denně se s ním setkáváme. Získává se z plodů bavlníku – z uzrálé tobolky. Po dozrání tobolky semena bavlníku pukají a ven se derou bílé chomáčky, jejichž vlákna jsou spřádána do nití a následně jsou z nich vyráběny různé bavlněné materiály. Než se ale z bílých chomáčků vyrobí jakýkoliv produkt, je potřeba je roztřídit dle kvality a délky vláken. Rozlišujeme tak tři kategorie bavlny:

 

Dlouhovláknitá bavlna

Středněvláknitá bavlna

Krátkovláknitá bavlna 

The Cotton Ball Diet: 4 Ways It Could Kill You

Tak co je tedy egyptský bavlněný satén?

Egyptská bavlna, tedy bavlna, ze které je vyráběno naše Chic By Pig povlečení pro děti i dospělé, je představitelkou odrůd dlouhovláknité bavlny a svůj název získala právě dle země, ve které se hojně pěstuje. Obecně platí, že pouze z nejjemnějších a dlouhých vláken lze vyrobit luxusní povlečeníMy k výrobě povlečení používáme výhradně tyto špičkové dlouhovláknité bavlněné příze, díky nimž dosáhneme nadprůměrné hustoty materiálu 300 nití na palec čtvereční. Pro srovnání se vlastně jedná o luxusnější variantu klasicky prodávaného kvalitního povlečení Mako Satén, které představuje evropský standard s hustotou 200 nití na palec čtvereční. 

8035B

 

Z toho vyplývá, že egyptská bavlna se stala synonymem pro velmi kvalitní a dlouhé bavlněné vlákno a používají ji jen velmi kvalitní výrobci. A egyptský bavlněný satén nebo také Prémium-Satén, je tak luxusní materiál utkaný z těchto vláken. A z těch je také naše Chic By Pig povlečení. 

Satén? Ne, fuj, vždyť to je umělina, co zatrhává nehty, ne? 

Nepleťme si ale pojmy s dojmy - egyptský bavlněný satén není ten umělý zatrhávací lesklý satén, jak si mnoho z našich zákazníků zprvu představilo a zhrozilo. Nebojte, opravdu to není polyester. Satén totiž označuje pouze tkalcovskou vazbu, nikoliv druh materiálu. 

What Stock Photos & Royalty-Free Images | Depositphotos

Proč je bavlněný satén lepší než plátno?

Saténová tkalcovská vazba se oproti obyčejné plátnové vazbě vyznačuje vysokou hustotou tenkých nití, takže kromě toho, že je povlečení hebčí, jemnější, má i vyšší pevnost a tím i mnohem delší životnost. A to u dětského povlečení je naprostou nutností. Kdo by nechtěl, aby jeho dětátko spalo v tom nejjemějším a zároveň v tom nejpevnějším povlečení. 

IMG_0146

V povlečení Chic By Pig je v egyptském bavlněném saténu vetkáno 120 nití na centimetr čtvereční. Pro srovnání, běžný bavlněný satén obsahuje pouze 80 nití a dokonce v obyčejném plátně naleznete jen 60 nití na centimetr čtvereční. Z toho vyplývá, že životnost povlečení z egyptského bavněného saténu je opravdu vysoká. 

Takže špatná nebo dobrá investice?

Takže suma sumárum? Co koupit za povlečení miminku, dítěti, co dospělému? My v tom za Chic By Pig máme jasno - tak jako člověk investuje do kvalitního jídla, měl by investovat i do kvalitního spánku. A to nejen do vysoce kvalitní matrace, ale právě i do povlečení, ve kterém se nedrží roztoči, které je zdravotně nezávadné, "nezežmolkovatí," neroztrhne se, vydrží a svému majiteli poskytne nejen kvalitní spánek, ale pomůže i třeba ve snadnější údržbě. A to v našem případě dětí a jejich rodičů platí dvojnásob. 

Povlečení Chic By Pig je proto opatřeno pohodlným zapínáním na zip a praktickou nežehlivou úpravou, která ušetří mnoho námahy a času.

A dlouhovláknitá egyptská bavlna je prostě potěšení pro oko - je nejen pevná a hebká zároveň, ale má charakteristický decentní lesk, který podtrhuje noblesní vzhled povlečení.

 

20 Crazy Valuable Things You Probably Owned and Threw Out | Best Life

Tak hrrr na ně!

Jestli jste dováhali a chcete vidět konečně naše povlečení, není nic jednoduššího než kliknout sem a "hrrrr na ně!". Nejlepší je ale, když si na materiál můžete sáhnout a přesvědčit se. V Brně máte možnost zajít například do úžasného obchodu Place Mimi na Veveří - asistentky Vám rády vše ukáží nebo vysvělí. A nebo, pokud jste z Prahy a okolí nebo z Vysočiny (Pelhřimova a okolí), klidně si s námi zde sjednejte schůzku a my Vám vše rádi ukážeme. A ještě jedna důležitá věc - všechna naše ložní povlečení nabízíme v různých rozměrech a dokážeme je i udělat na míru. Tak a teď už opravdu hrrrr na něěěě! 

 

8201 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení