Postýlka Spinky má evropskou cenu za design!

Jak jsme získali cenu za design, aneb léčba šokem. :-)

 

Na podzim 2019 jsme byli s manželem, který je spoludesignérem naší společné značky Chic By Pig, a jak on říká, také mým hromosvodem (ostatně, vy to snad máte doma jinak? :-)), ve slovinské Ljubljani, kde jsme si splnili jeden z kariérních snů. Totiž, naše vlajková loď, postýlka Spinky, postýlka pro všechny malé a velké závodníky - ano, "ta s tím kolečkem", získala evropskou cenu za design a interiér - Big See Wood Award and Interior Winner.

A představte si, já to ocenění málem zazdila. :-) Když jsem totiž začátkem léta 2019 dostala e-mail, že naše postýlka získala cenu za design, mávla jsem nad tím rukou a říkám si - no jo, zase další, co nabízí možnost výhry ceny a ty designere zaplať a čekej, jestli tě vybereme. A když ne, tak díky za příspěvek. :-) Bohužel, v mnoha případech ten svět oceňování fakt takto funguje. Nicméně, hlodalo to ve mně a tak jsem odepsala, že nás těší jejich zájem a co mohu udělat pro to, abychom cenu získali. A šla si radši lehnout, protože mě čekala opět jedna z nocí, kdy jsem téměř permanentně vzhůru - v té době jsme totiž měli doma našeho dvoutýdenního Floryho a jeho frekvence buzení na mlíko měla kadenci "tatatatata." :-)

 

wood_colour[1]Další den jsem, s kruhama pod očima a vlasama jak šílený vědec jedním okem zahlédla e-mail od Kristiny Dešman, kurátorky dané soutěže. A to se mi rozlepilo i druhé oko a vlasy narovnaly na "220" - cože? my fakt máme cenu? To není možný! Tolik štěstí najednou? Mám doma malinké miminko (které nám sice dává slušně sodu, ale milujeme ho všichni, společně s jeho starším bráchou Jonáškem, nadevše) a ještě k tomu cena. Neee, fakt? Sedám hned k e-mailu - Flory jistě chvilku s jeho békáním po mlíku počká - a odepisuji Kristině a znovu se utvrzuji, že je to tak, že jsem to pochopila správně. Odpověď z její strany mi to potvrzuje a předává kontakt na kolegyni, která mi už vysvětlí víc, co se po nás bude chtít, včetně prezentace na konferenci v říjnu. A já koukám jak péro z gauče - designové ocenění za postýlku Spinky je fakt realita. :-)

V říjnu jsme tak s naším "tříměsíčňákem" vyrazili do Slovinska, samozřejmě s nervama, jak to s Florym dáme. Dali jsme to! Flory je borec a organizátoři taky - protože, vzhledem k tomu, že měli časový skluz a nám s nima logicky neseděl náš "kojící plán," :-D překopali program a já mohla na stagi pohovořit o téhle boží postýlce a převzít cenu.

Vlastně, ani jsem Vám neřekla, jak fakticky boží tahle postýlka Spinky je. Mimo to, že je opravdu z kvalitního materiálu, a to nemám na mysli jen březovou překližku, která má úchvatnou a pokaždé jinou kresbu, takže domů si nesete fakt jeden jediný originál, na postýlce jsou použity luxusní kusy kování či detaily v podobě roštu ve tvaru domina, které náš syn a jak jsem zjistili, tak i synové klientů, s radostí vyndavají a pouští po nich třeba autíčka.Ten rošt je totiž skládací opravdu jako domino. A to nemluvím o tom, když to chytne hlavně tatínky, co se děje s celou postelí, která má pohyblivé kolečko - to kolečko svádí opravdu k tomu "teď tě chlapče naložím a jedééém!" :-D Ne, že bychom to tak trochu záměrně nechtěli, když jsme ji navrhovali. :-)  

Co považuji z praktického hlediska já, jako máma a designérka v jedné osobě, za top věc na postýlce Spinky, je to, že ji můžete použít opravdu pro děcko už brzy - my ji Jonáškovi dali, když mu nebyly ještě ani dva roky. Má totiž ladně integrovanou bočnici (ne Jonášek, ale ta postýlka, samozřejmě :-)), která brání, aby děcko spadlo dolů. Jednak docela ušetříte nejen finance, ale i nervy, protože nebudete muset kupovat a peklovat se s přiděláváním bočnice, která většinu postýlek dost zohyzdí. A v neposlední řadě jsme při navrhování postýlky Spinky, ale vlastně i našeho celého dětského nábytku, mysleli hrozně na bezpečnost dětí. A proto všechny kousky nábytku Chic By Pig mají oblé hrany, aby se předešlo ošklivým karambolům.

Také jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, že do postýlky se v klidu vejdete i s děckem. Pro ty, co nejsou dlouháni, nabízíme verzi 160x80 a pro ty, co nosí hlavu více v oblacích, je Spinky o 20cm delší. A nevím, zda jste věděli, že Spinky můžete mít i v různých barevných variantách - od kolečka až po celobarevnou verzi. Rádi v tomto ohledu vyhovíme a domluvíme se na individuální zakázce. I tohle umíme. A pokud byste si nevěděli rady, jak zakomponovat postýlku do interiéru, my Vám s návrhem i realizací pokojíčku pomůžeme. Máme totiž dlouholeté zkušenosti s interiéry v rámci našeho studia http://www.studio-a.cz

Tenhle rok zkusíme jít do soutěže znovu, zatím nevím ještě s čím. Budeme rádi, když nám poradíte, co si myslíte, že by mohlo mít naději na další cenu do "do vitríny." :-) 

S láskou, Vaše Kačka Kupcová

zakladatelka, spolu-designérka a jedna z duší Chic By Pig

P.S. Tady se můžete ještě podívat, co o nás napsali a na oficiální fotky téhle božské postýlky, postýlky Spinky: 

http://bigsee.eu/katerina-kupcova-pihavkova-chic-by-pig-czech-republic/

http://bigsee.eu/postylka-spinky-kids-bed-spinky-by-chic-by-pig-czech-republic/

 

 

ChicByPig - Spinky-4b-web

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení